OTROŠKA PUSTNA POVORKA

Vrtec Ptuj v sodelovanje z MO Ptuj organizira že tradicionalno, 7. leto zapored, Otroško pustno povorko, katere se bodo udeležili otroci II. starostnega obdobja iz celotne Slovenije. Pričakujemo približno 1600 otrok s spremljevalci. Po ulicah najstarejšega slovenskega mesta bomo od 10.00 ure prebujali pomlad.

Povorka najprisrčnejših pustnih maškar bo potekala od Minoritskega samostana proti MO Ptuj, kjer se bo vsaka skupina otrok na kratko predstavila. Pot nas bo vodila po Murkovi in  Prešernovi ulici vse do karnevalskega šotora.

V karnevalskem šotoru bodo otroci v spremstvu kurentov in princa karnevala spoznavali našo bogato kulturno dediščino, ob zvoku zvoncev in glasbe pa veselo poskočili in zarajali.

 

Lokacija
  • 27. 2. 2017
  • Po ulicah najstarejšega slovenskega mesta